Vedel hambaemail

Vedel hambaemail, kuidas see toimib?

Hambaemail on inimkeha kõige kõvem osa, kuid email on pidevalt seotud end ümbritseva keskkonnaga; sülje ja toitumisega. Magusad, süsivesikute rikkad ja happelised toidud lahustavad emaili pinda. Sellist happerünnakust tekkivat kahjustust aitab aga ära hoida fluoriid.

Lisaks fluoriidile sisaldavad ApaCare® hambahooldustooted ka vedelat hambaemaili, nn meditsiinilist hüdroksüapatiiti. See seob kasutamisel end hamba pinnaga. Nii sulandub vedel email hamba pinnaga, kõveneb, silub, muudab läikivaks, katab kaitsekihiga ning tõrjub patogeenset bakteriaalset kattu ja värvimuutust.

ApaCare kaitseb katu ja bakterite eest

Pestes hambaid ApaCare hambapastaga või kasutades pärast hambapesu ApaCare & Repair, moodustavad nano-hüdroksüapatiidi osakesed hammaste pinnale kaitsva kihi, kunstliku hambaemaili. Katt ega pigmendiosakesed ei saa hammastele kinnituda. Päeva/öö jooksul kaob nano-hüdroksüapatiidi kiht aeglaselt hammastelt, eemaldades kinnitunud bakterid ja plekid. Igapäevasel kasutamisel (kaks korda päevas) taastekib kaitsekiht ja kaitseb hambaid pidevalt.

ApaCare katab kahjustatud emaili ja vähendab tundlikkust

ApaCare toodetes (eriti ApaCare & Repair) sisalduvad väikesed hüdroksüapatiidi osakesed katavad ja täidavad väikesed poorid, defektid ja avatud dentiinituubulid. Tundlikkus (eriti külmale) väheneb kasutamisel pidevalt.
ApaCare hambapasta ja ApaCare & Repair hambaparandusgeel parandavad pleekinud hambaemaili ja neid soovitatakse kasutada pärast happelise söögi ja joogi tarbimist.

ApaCare soodustab remineralisatsiooni

ApaCare ja ApaCare & Repair toodetes sisalduvad kaltsium- ja fosfaatioonid soodustavad hammaste remineralisatsiooni ja aktiveerivad looduslikud kaariesedefektide (initsiaalkaaries, valged laigud) parandusmehhanismid. Regulaarsel kasutamisel saavutate loomuliku valge ja särava tulemuse.

Lae ApaCare teadusuuringute kokkuvõte alla siit.

Vedel hambaemail
vedel hambaemail

Fluoriid ja hüdroksüapatiit annavad koos parima tulemuse

Hüdroksüapatiit siseneb mikromõradesse ja tasandab karedaid pindu. Väikesed osakesed  moodustavad hamba ja juure pinnale kaitsekihi.

Uuringud on näidanud, et parima tulemuse annab lisaks fluoriidile hüdroksüapatiidi kasutamine.

“Enamel and dentine remineralization by nano-hydroxyapatite toothpastes”